Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidní a vdovský důchod

Autor Zdenka
Předmět invalidní a vdovský důchod
Dotaz

Dobrý den.Mám dotaz .Je mi 56 let mám 2 dospělí děti .Měla jsem plný invalidní důchod 3.stupně a byl mi odebrán a ted mám 2.stupen. Zemřel mi manžel v roce 2010 a pobírala jsem 1 rok vdovský .Tenhle rok 2013 mi byl odebrán vdovský důchod.Chtěla bych se zeptat zda  mám nárok aby mi vrátili zpět vdovský důchod. Do starobního důchodu bych měla jít v 60 a 8 měsíců.Nepracuji a nejsem uvedena na úřadě práce.Jsem psychicky i fizicky vyčerpaná léčím se na psychyatrii 10 let.Paní úřednice mi řekla že kdyby manžel zemřel v roce 2009 tak bych pobírala vdovký důchod nadále ale jelikož mi zemřel v roce 2010  tak prý mám smůlu. Když mi to paní řekla tak jsem byla na zhroucení. Děkuji Vám za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zdenko,

bohužel vdovský důchod dále pobírat skutečně nemůžete, protože je poskytován pouze po dobu jednoho roku. Doporučuji Vám, abyste se přihlásila na ÚP do evidence jako uchazečka o zaměstnání. Tři roky evidence Vám budou počítány jako odpracované roky a poté můžete odejit do předčasného starobního důchodu. Současně, pokud budete v evidenci ÚP můžete žádat například o příspěvek na bydlení či o další dávky hmotné nouze. Vše vyřídíte na Vašem ÚP.

S pozdfravem Václav Krása