Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidita3.stupně

Autor jozef ružička
Předmět invalidita3.stupně
Dotaz

dobry den pane krasa zajimalo by mě podle čeho a zaco sčitavate body k tomu aby dosahl člověk70% od roku1994jsem častečně invalidni pracoval jsem jako haviř od roku2001mě dali do duchodu3.stupně a každy 3rok chodim na přezkoumani zdravotniho stavu za 1.astma bronchiale těžkeho stupně beru jen symbicort za2.nějaka psychycka porucha beru rivotril2mg vysoky krevni tlak agen10mg srdečni tachykardie ta bez leku byla180 beru lokre20mg mam svalovou kylu pateř přetižena zdeformovana těžka skolioza vše mě boli a musim chodit stale na přezkoumani někdo tam nemusi vubec za těch 20let jsem snědl prašku na metraky mam prukazkuZTP2 potřeboval bych opatrovnictvi od manželky to rozhoduji civiliste kteři to nedali ani me mamě a za měsic umřela chci se zeptat jeto politika nebo lekařska věc?a jak vam muže nějaky civilista přiznat opatrovnictvi nechapu nejen ja ale i odbornici lekaři nezlobtese na mě jste sam postižen a proto si myslim že by jste mi měl rozumět bude mi50let a jak to muže byt lepši tot otazka s pozdravem ružička jozef

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Růžičko,

míra invalidity se stanoví podle vyhlášky č. 359/2009 Sb., kterou se stanoví míra invalidioty. zde jsou napsány jednotlivé diagnózy a rozsah postižení a k tomu procentuální ztráta pracovních schopností. Problém je v tom, že při stanovení ztráty pracovních schopností, tudíž nároku na ID se stanoví tak, že se vezme pokles pracovní aktivity na základní diagnózu. Je možné k tomuto procentnímu ohodnocení přičíst či ubrat maximálně 10 %, a to s ohledem na další onemocnení.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.