Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidita1.stupně

Autor martina
Předmět invalidita1.stupně
Dotaz

Dobrý den, byla mi letos v létě přiznána invillidita 1.stupně, ale nikde v rozhodnutí jsem se nedočetla na jak dlouhou dobu. Mám postižení zrakové s pravděpodobnou progresí. znamená    to, že když v rozhodnutí není doba určitá, jedná se o přiznání na neurčito?

Děkuji za odpověď Martina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

na rozhodnutí nemusí být uvedeno na jakou dobu se invalidita přiznává, ale je možné, že posudkový orgán Vám přiznal I. stupeň již na trvalo. Muže Vás však vždycky pozvat na kontrolu zdravotního stavu.

S pozdravem Václav Krása