Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidita II.stupně a LPS

Autor Dana
Předmět invalidita II.stupně a LPS
Dotaz Dobrý den,pane Krása, zhruba před 5 lety jsem byla uznána částečně invalidní II.stupeň vzhledem k tomu,že jsem měla obrovské problémy s kůží - exemy nohy,ruce.Ale pak se exemy vyléčily,ovšem problém a to velký, nastal s klouby a vazy - jsou postiženy jak horní,tak dolní končetiny,beru příspěvěk na péči III.stupeň, neboť nejsem schopna se sama obléct,připravit si jídlo,atd. Nyní po 3 letech jsem předvolána na LPS,paní doktorka po mě chce zprávu z kožního, kam už nechodím, nyní navštěvuji především revmatologa a psychiatra kvůli velkým depresím, pramenících z obrovských bolestí. Tak se chci zeptat, zda je možné při posuzování u LPS přehodnotit nějak moji nemoc, která původně byla na kožní nemoci, kdežto vše se postupně zvrtlo někam jinam. Navíc mi MUDr z LPS řekla, že když beru MEDROL - že to není léčba. Nechápu ,jak to že to není léčba,když mi to předepsal odborný lékař a dostala jsem tyto léky i po hospitalizaci. Nedokáži se sama o sebe postarat, myslela jsem,že bych mohla dostat plný invalidní důchod, ale vzhledem k připomínkám paní doktorky z LPS tomu moc nevěřím. Poraďtě, co dělat. Děkuji za odpověď.D.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dano,

doporučuji Vám, abyste předložila samozřejmě zprávu z kožního, ale zároveň také lékařskou zprávu od revmatologa, případně psychiatra. Je pravděpodobné, že může vzniknout určitý problém, protože důchod by Vám měl zůstat. Možná dokonce ve III. stupni ID, ale ze zcela jiných zdravotních problémů, než Vám byl původně přiznán. To samozřejmě může být určitý problém a LPS může rozhodnout ve Váš neprospěch.Proto se rovnou připravte na to, že podáte námitku, pokud Vám bude důchod odebrán. Jen Vás upozorňuji, že námitka nemá odkladný účinek, tudíž, pokud by Vám byl ID odebrán, tak je nezbytné, abyste se okamžitě přihlásila na ÚP jako uchazečka o zaměstnání. Jinak by Vám vznikl dluh na zdravotním pojištění.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji