Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidita III. stupně a možnost občasné a nepravidelné výdělečné činnosti

Autor Zdeněk
Předmět Invalidita III. stupně a možnost občasné a nepravidelné výdělečné činnosti
Dotaz

Dobrý den pane Krása.

Byla mi přiznána invalidita III. stupně a v posudku o invaliditě je výslovně napsáno: Není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Znamená to, že nemám žádnou legální možnost si přivydělat třeba jen občasnou a nepravidelnou pracovní činností, přizpůsobenou aktuálním možnostem daným mým zdravotním stavem...?

Zdeněk

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zdeňku,

je tomu skutečně tak. Pokud nechcete přijít o důchod ve III.  stupni, neměl byste pracovat více než přibližně třetinu úvazku.

S pozdravem Václav Krása