Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidita a odovlání

Autor Monika
Předmět Invalidita a odovlání
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, byl mi přiznán invalidní důchod 3 stupně, již přes dva roky jsem brala pouze přes 4000kč, tak jsem zkusila zažádat o zpětné přiznání k 1.1.2007. U poslední komise jsem byla koncem dubna tohoto roku, kde mi byl ponechán ID 3 stupně s tím, že bude kontrola za dva roky. Ale jelikož jsem podala tuto žádost o to zpětné přiznání - které mi sice uznali, ale prý ještě k tomu přezkoumali můj zdr. stav a snížili mi invaliditu na 2 stupeň. Mají na to vůbec právo, když mi byla uznána ID 3 stupně v dubnu a pozvali si mě teď v listopadu díky té mé žádosti? Prý mi ještě rok budou chodit stejné peníze a rozhodnutí může přijít až do 5 měsíců, takže se rozhodně budu odvolávat, mohl byste mi poradit, co vše k tomu bude třeba a jak to přibližně probíhá? Bude lepší k tomu přidat nové aktuální zprávy o mém zdr. stavu? Předem Vám moc děkuji. Přeji hezký den. S pozdravem Monika

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moniko,

při nesouhlasu s rozhodnutím se podává námitka, a to prostřednictvím Vaší OSSZ na ČSSZ. Budete pravděpodobně pozváná před komisi. Pokud neuspějete, můžete ještě podat správní žalobu.

S pozdravem Václav Krása