Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidita

Autor jaroslav erl
Předmět invalidita
Dotaz dobry den jsem uz dlouho v invalidnim duchodu mam 35 procent invaliditi.letos 14.5. jsem lpk tam mi rekli ze mam narok na druhi stupen,4 mesice jsem nic nedostal tak jsem tam dnes jel a tam mi rekli ze se spletli ze mam narok na prvni stupen.chtel bych vedet jesli mam narok na druhi stupen dekuji za odpoved j.erl

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Erle,

to opravdu nemohu vědět. při 35 % ztráty pracovních schopností je nárok na první stupeň ID. Je zvláštní, že Vám někdo řekl, že se spletli. Pokud jste byl 14. 5. na kontrole, tak byste měl již dávno obdržet rozhodnutí o přiznání ID a na tom jasně stanoveno, který stupeň Vám byl přiznán. Proto trochu Vaší otázce nerozumím.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.