Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidita

Autor Petr Rout
Předmět Invalidita
Dotaz

Dobrý den pane Kráso, od 4.7.2010 mám přiznaný ID 3. stupně, po operaci páteře, výhřez plotýnky a odstranění altrozy z obratlů. Nyní si mě pozvali k přezkoumání stupně invalidity. Vztahuje se na mě snížení výplaty až od 13tého měsíce po rozhodnutí o snížení invalidity? Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Route,

vzhledem k tomu, že Vám byl ID III. stupně přiznán až po 1.1. 2010 nevztahuje se na Vás zákonné ustanovení o výplatě dalších 13 splátek po odebrání či snížení ID III. stupně.

S pozdravem Václav Krása