Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidita 3.stupně následkem prac.úrazu

Autor Petr
Předmět Invalidita 3.stupně následkem prac.úrazu
Dotaz Dobrý den pane Krása, obracím se na vás s prosbou o radu, zda mi může posudková lékařka nařídit a podmínit udělení invalidity 3.stupně podstoupením dalšího operačního výkonu proti mé vůli. Jsem již po 2 operacích kolene s implantátem chrupavky čéšky a utrhaným chrupavkám na zátěžových zonách kolene, kdy po poslední operaci mi byl lékařem zanedbán silný zánět a došlo k degenerativním změnám v kolenním kloubu a od té doby nejsem schopen chůze bez podpory fancouz.holí a neujdu ani pro bolesti + otok + ztuhnutí kolena ani 300m. Po návštěvě soudního znalce z oboru ortopedie a vydání znaleckého posudku se závěrem stále se zhoršujícího stavu a nutnosti v dohledné době výměny kolenního kloubu za endoprotézu. Můj operatér nechce přiznat zanedbání pooperační léčby a navrhl mi reoperaci artroskopií, ale nedokáže mi slíbit, zda se můj zdravotní stav zlepší, či zhorší. Jsem na antidepresivech a z další operace mám strach. Po roce udělené invalidity 3.stupně jsem byl předvolán na kontrolu posouzení zdrav.stavu na OSSZ Beroun a bylo mi řečeno, že již nemám nárok ani invaliditu 1.stupně. Doložil jsem však zdrav.dokumentaci o nezměněném zdravotním stavu k lepšímu + znalecký posudek soudního znalce a bylo mi řečeno, že na takové posudky se nebere zřetel. Po dlouhém dohadování mi nakonec posudková lékařka ponechala invaliditu 3.stupně, avšak s podmínkou, že musím podstoupit operační výkon a pokud ho nepodstoupím, tak mi za rok invaliditu odebere zcela. Můžete mi prosím poradit, jak se mohu bránit? Endoprotézu k vzhledem věku a špatné rotaci nohy (kyčle + kolene) mi ortoped doporučil nejdříve za 10let pro jisté velké opotřebování umělého kloubu Nechci a bojím se znovu podstupovat narkózu a bolesti, když mi teď při případné reoperaci artroskopií nikdo nezajistí zlepšení pohyblivosti do výměny kloubu endoprotézou. Předem moc děkuji za radu s pozdravem . Petr Medek 40let

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

čtu poprvé, že by ID byl podmíněn nějakým zdravotnickým zákrokem. Pokud by Vám byl ID snížen nebo odebrán, domnívám se, že je potřeba postupovat podle správního řádu. To znamená, že v případě změny ID je nezbytné podat námitku a pokud neuspějete s námitkou, je potřeba podat správní žalobu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud se podíváte na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz.