Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidita 3.stupně

Autor Jana Havlová
Předmět Invalidita 3.stupně
Dotaz

Dobrý den pane Krása , mám dotaz , mám plný invalidní důchod 3. stupně ZTP/P od roku 2001 dosud dne 9.6. 2014 mě dělali nový posudek a moje invalidita je k poklesu pracovní neschopnosti o 70 procent a nadále nesplnuji podmínky pro práci . zajímá mě jak se vypočítává důchod jelikož pobírám plný invalidní důchod 3. stupně ve výši 4.564 kč . Jsem rozvedená a musím hradit nájem , elektřinu, lékaře, léky, živobytí. Dokážete si představit že nežiji , ale živořím. Bylo mě řečeno . že na příspěvek na živobytí nedosáhnu jelikož minimum je 3.500 kč. Možná mě přispějí malou částkou na bydlení , ale to není jisté prý to mám zkusit. Jak je možné že mám tak malý důchod. Porodila jsem 3 dcery, nejmladší umřela ve dvou letech na leukémii. A dvě dcery jsou už dospělé. Mám zato , že mě do důchodu nebyla započítaná mateřská dovolená. Můžete mě prosím poradit ? Už jsem kolikrát psala na důchodové a to před pár lety a bylo mě řečeno , že mám důchod vypočítaný správně a mateřská že je jen omluvená. Předem vám děkuji za odpověd. S úctou Jana Havlová Komenského 1353 Humpolec 39601. P.S. Pro informaci vám napíši své zdravotní problémy: Vertebrogenní algický syndrom celé páteře, St.p. NCH operaci C páteře pro herniaci ploténky C5/6 a C6/7/18.4.2014/. Epilepsie typu GM s trvalou antiepileptickou léčbou od 2 let věku s epileptickým defektem osobnosti, CHronická obstrukční pulmon. nemoc, emfyzém plic stř. těžkého stupně, Coxartrosis I. sin. , Polyartrosa , Kolísavý TK , paroxysmy tachykardií v anam. , Varixy DKK, st. p. APPE , St. p. operaci fibromu P mammy v r. 2012 , Alergie na Tramal a Algifen. Děkuji vám za váš čas.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Havlová,

můžete samozřejmě požádat o přezkum výpočtu důchodu, ale poikud jste nepracovala, nebo měla velmi nízký příjem, může to tak být. U rozhodnutí o přiznání ID III. stupně byste měla mít výpočtový list. Z něho se dá usoudit, co Vám bylo vše započítáno. Pokud byste si nebyla s něčím jista, pošlete mi to oskenované na adresu v.krasa@nrzp.cz. Naši odborníci by se na to mohli podívat. Na příspěvek na bydlení byste měla mít určitě nárok.

S pozdravem Václav Krása