Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

invalidita

Autor Jirka
Předmět invalidita
Dotaz

Dobrý den,Pane Krása nevím jestli dokážu tento dotaz správně formulovat .

Od 3 let jsem silný astmatik každodení záchvaty lečba po celých 44 let .V 18 letech jsem začal pracovat až do svích 41 let pote jsem z těžkymi astmatickymi záchvaty musel z teto práce odejít  lekař posoudil že bych měl odejít do invalidního duchodu ten mi na tož byl priznán v 41 letech v roce 2009 ale byl počítán od teto doby což je jen těch 6let .Nevím třeba je to správně spočítané jde me o to že se  léčím již od 3let věku a jestli nemám nárok na vypočet důchodu již od této doby

Děkuji předem Jirka

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jirko,

opravdu nemůžete uplatňovat nárok na důchod zpětně, už vůbec ne od 3 let věku. nejdříve je důchod možné přiznat až od 18 roku věku. Teoreticky by bylo možné uplatnit dřívější přiznání ID, maximálně však o 3 roky. Musel byste však prokázat, že Váš zdravotní stav před rokem 2009 byl již takový, že opravňoval k přiznání ID. Myslím si, že je to jedině na soud a ještě by byl výsledek velmi problematický.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji