Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Invalidita

Autor Helena Kaštovská
Předmět Invalidita
Dotaz Dobrý den oobracim se na Vas s dotazem jak pokračovat dál před asi pul rokem jsem psala o radu jak postupovat v připadě žaloby naČSSZ v připadě přiznani invalidity trpim velmi vzacnou chorobou ktera se jmenuje hemosideroticky fibrolipom a ta je charakterizovana četnymi recidivami ja osobně bšhem roku mam za sebou už třetí operaci je to nevylečitelne jelikož jsou ty nadory uloženy na šlachach a v kostech mi to postihlo pravou nohu stale chodim o berlich a nesmim dle meho lekaře mit větši a delší zatěž mam 1 stupen invalidity a vloni jsem si požadala o navyšeni invalidity dnes jsem byla u komise MPSV v Ostravě kterou navrhl soud na pokyn socialky kde mi řekli že mi 1 stupen zustava jelikož jsem po operaci a už je to pry dobré dle nich i když ve zpravě od lekaře mam napsano že tato nemoc je lečitelna snad jen tak že bych přišla o nohu mam vic než 50 procent že se nador objevi znovu a to ještě před operaci mi našli dalši ale ten nemohli operovat zaroven aby mi nezastavili krevni oběh i přesto jsem dnes neuspěla jak se mužu branit dal prosim poradte už jsem v koncích za radu předem moc děkuji Kaštovská Helena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kaštovská,

v tomto případě musíte počkat na usnesení Krajského soudu ve Vaší správní žalobě. Usnesení buď bude, že se vyhovuje Vaší žalobě a vrací se Váš případ novému posouzení a nebo usnesení bude, že se Vaše žaloba zamítá. V takovém případě už moc možností nemáte. Teoreticky je možné podat kasační stížnost, která se podává k nejvyššímu správnímu soudu, ale tuto stížnost musí podávat advokát a jsou s tím spojené značné finanční náklady. Dále můžete požádat paní ministryni M. Marksovou o rozklad, což je injstrument, kdy na doporučení rozkladiové komise paní ministryně může teoreticky rozhodnout rozdílně od posudkové komise.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji