Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Inval.důchod I.stupeň

Autor Malá
Předmět Inval.důchod I.stupeň
Dotaz

Dobrý den,v roce 2006 mi byl přiznán částečný inv.důchod.2x mi byl opětovně přiznán vždy na 2 roky.V roce 2010 kdy byla úprava na I.II. a II.stupeň jsem byla automaticky překlopena do I.st.V říjnu 2011 jsem opět dokládala mé zdravotní podklady k LPK kdy mi končilo dvouleté období.Pozvánka mi přišla až na 28.března.Můj zdravotní stav-poškození páteře byl uznán jako neměnný,spíše se zhoršující,kdy pro bolesti a omezení pohybu nejsem schopna plně vykonávat práci na plný úvazek a jsem odkázána na injekce a léky proti bolestem mi byl I.st.odebrán stím,že mé ohodnocení splňuje pouze 30%,což nestačí.Paní doktorka mi to sdělila a papír měla již vytištěný na stole,pouze mi ho dala podepsat.Podala jsem námitku a opět jsem neuspěla,neboť mi paní doktorka sdělila,že jako švadlena mohu šít doma a že se změnily zákony,které nespňuji.Když jsem jí řekla,že nevydržím 8.hod.sedět v jedné poloze,že mi tupnou nohy tak mi řekla at se občas projdu a protáhnu.Příjde mi to dost nelidské-já vím,že stupeň bolesti nemá žádné tabulky a kdo tyto problémy nezkusí,tak nevěří.Změněná pracovní schopnost byla zrušena a opravdu nejsem schopna pracovat jako zdravý člověk-prosím poraďte jak mám postupovat.Zůstala jsem sama,rozvedená,děti mají své rodiny a já jsem odkázaná pouze sama na sebe,pracuji na půl úvazku v chr.dílně,dělám lehkou práci a tím,že nemám žádné potvrzené omezení příjdu i o ni.Je to pro mě likvidační situace.Prosím o radu jak postupovat nebo co dělat. Děkuji Malá

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Malá,

pokud máte stálé zdravotní potíže, doporučuji Vám, aby Vás Váš ošetřující lékař uznal jako práce neschopnou. Po půl roce nemocenské, byste mohla opětovně požádat o ID pro zhoršení zdravotního stavu. Pokud Vám nebude přiznán ID, doporučuji podat námitku, případně správní žalobu.

S pozdravem Václav Krása