Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

inval.důchod 3.stupeň

Autor jana
Předmět inval.důchod 3.stupeň
Dotaz Dobrý den, prosím,nešlo by něco udělat s invalidními důchody?Jsou hrozně nízké a na rozdíl od starobních důchodů,kam musí odejít v určitém věku všichni,jsou invalidní důchody nedobrovolné.Musí do nich jít ti,kteří pro svoji nemoc nemohou pracovat.tudíž jsou v nevýhodě,že si nemohou odpracovat roky a nemají tak "vydělaný velký základ" a tím pádem jsou většinou výše jejich důchodů velice nízké.Starobní důchodci si mohou jít navíc ještě i přivydělat,leč invalidní důchodci ne-tedy myslím důchody 3.stupně,kdy jsou tito lidé opravdu vážně nemocní či postižení.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

všude jsou invalidní důchody nižší než starobní důchody a v ČR je rozdíl ještě rozumný - činí v průměru asi 1.100,- Kč. S tím se opravdu nedá nic dělat. 


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.