Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

inval.důchod

Autor Svoboda
Předmět inval.důchod
Dotaz Dobrý den pane Kráso,manželce bylo 50 roků,prodělala 3x velmi těžké operace střev (Píštěl,dva litry hnisu v břiše, srůsty střev , nemá žlučník,ani slepé střevo , půl metru tenkého střeva jí museli vzít, následovala Ileostomie,druhá operace napojení části střev a třetí operace byla o resekci - rušení- Ileostomie). Onemocnění bylo zánětlivého charakteru. Rok je v prac.neschopnosti,byla před několika dny žádat u posudkové lékařky o prodloužení prac.neschopnosti,prodloužila prac.neschopnost o tři měsíce ,do konce tohoto roku. Může si zažádat o OZZ,to dostane bez problému. Dotaz, - jestli s tím onemocněním,co má , může dostat nějaký stupeň inval.důchodu. Nesmí vykonávat žádnou fyzickou práci,delší dobu v předklonu,dlouhodobá chůze,zvedání těžších předmětů adt. ! Děkuji. Zdraví B.Svoboda.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Svobodo,

pokud by byl Vaší mamince přiznán OZZ, tak to by nemělo mít vliv na vyplácení dávek v nemoci. Situace by byla podobná v případě I. a II. stupně ID, takže ani to by nemělo být problém. Zda má Vaše pani šanci na nějaký ID opravdu nevím a ani nemohu vědět. Nejsem posudkovým lékařem. 


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.