Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Inv. důchod

Autor Mirek
Předmět Inv. důchod
Dotaz Děkuji Vám za odpověď a jestli mohu, měl bych ještě jeden dotaz. Má vliv výše procentuálního ohodnocení poklesu pracovního poklesu v prvním stupni inv. důchodu, na výši vyměřené finanční částky, nebo je tato vyměřená částka fixní, v celém rozsahu prvího stupně invalidity, bez ohledu na vyměřenou výši procentuálního poklesu prac. schopnosti. Příklad, byl mi stanoven pokles pracovní schopnosti o 35% na hlavní diagnozu a vyměřena nějaká částka inv. důchodu. Pokud by ale celkový pokles byl stanoven na 45%, bude se i od tohoto odvíjet výše vyměřené částky? Velice Vám děkuji za odpověď a vaši pomoc lidem.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mirku,

výše vyměřené částky ID není nijak ovlivněna počtem procent ztráty pracovních schopností v rozsahu I. stupně. Výpočet se děje podle předchozího příjmu a nikoliv podle procentní ztráty pracovních schopností. Teprve  překročení II. stupně má vliv na výši důchodu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji