Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Inv. důchod

Autor Mirek
Předmět Inv. důchod
Dotaz Dobrý den, měl bych dotaz, jakým způsobem se přiznává a vypočítává procentuální pokles pracovního výkonnu, pro přiznání inv. důchodu, při dvou a více souběžných onemocnění. K hlavní diagnóze, pro kterou se žádá o inv. důchod, se přičítají nějaká procenta z ostatních onemocnění a nebo z vícero onemocnění, se vybere pouze ta, která má největší procentuální podíl, na poklesu pracovní výkonnosti. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mirku,

při souběhu více diagnóz se postupuje tak, že se vezme ztráta pracovních schopností u hlavní diagnózy. Tato procentní ztráta pracovních schopností může být navýšena o 10 procentních bodů při souběhu s jinými onemocněními. To znemaná, jeli základní diagnóza ohodnocena 40 % ztráty pracovních schopností, tak při souběhu s dalšími onemocněními je možné, aby maximální procentní ztráta pracovních schopností byla 50 %.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji