Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

inv. důchod

Autor Kocúrová
Předmět inv. důchod
Dotaz Dobrý den, chtěla jsem se vás zeptat ,máme těžce postiženého syna v červnu mu bude 17let a ukončí školní povinnou docházku. Jak a kdy požádat o důchod a jestli se musí přihlásit na úřadu práce i když toho není schopen. Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kocúrová,

o důchod pro invaliditu z mládí může syn požádat již po ukončení povinné školní docházky, ale důchod mu bude vyplácen až po dovršení 18 let věku. Domnívám se, že pokud na syna pobíráte přídavek na dítě, není nutné jej přihlkašovat do evidence uchazečů o zaměstnání na ÚP, ale doporučuji Vám si tuto věc radši ověřit na Vašem ÚP.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navšííte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz.