Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

inkontinence stolice

Autor Jitka
Předmět inkontinence stolice
Dotaz

Dobrý den pane doktore , jsem rok a půl po těžkém porodu prošla jsem si 2 operace ,1 byla kompletní plastika pochvy a konečníku 25.5.2010+ ilestoie a po víc jak půl roce zanoření 1.12.2010 a od té doby mě zlobí inkontinence stolice - výsledky emg jsou těžká neurogenní lese .Pan profesor mi vysvětlil co a jak a že použítí rhb strojku je zbytečná mám hodně poškozen svěrač . Lze jen časem operace nějakého strojku a že je to na dlouhé lokte že VZP finančně nepřispívá ani nehradí . Takže čekat na grant a to je na delší čas . Proto mě řekl že si mám požádat o invalidní důchod (dojíždění 200km k lékařům , vložky atd. mě finančně vyčerpává ) , mě je to trapné v 35 letech si žádat  a proto se chci  zeptat i vás jestly inkontinence stolice je na in.důchod , už tak mi není do smíchu a stydím se o tom mluvit natož někde to řešit a asi by mi bylo hodně trapně kdyby mi řekly že chci něco na co nemám právo .Děkuji Jitka

Odpověd na dotaz:

Váážená paní Jitko,

pokud Vám vaše nemoc brání v tom, abyste mohla vykonávat Vaše zaměstnání, tak se domnívám, že je relevantní požádat o ID. Na druhou stranu, pokud je možné řešit problém nějakým zdravotnickým úkonem, tak se domnívám, že ČSSZ nemusí ID přiznat. Možná by stálo za to zkusit požádat ředitele VZP o vyjímku (pokud jste pojištěncem VZP) tak, abyste měla peníze na úhradu zdravotnického zákroku. Jsem ochoten Vaši žádost u pana ředitele Horáka podpořit. Myslím si, že vzhledem k Vašemu věku by bylo smysluplné Vaší žádosti vyhovět. Adresa na VZP je MUDr. pavekl Horák, ředitel VZP ČR,  Orlická č. 3, 120 00 Praha 2.

 

S pozdravem Václav Krása