Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

informace ohledně ID

Autor Karel Müller
Předmět informace ohledně ID
Dotaz

Dobrý den, děkuji Vám za předešlou informarci ohledně zaměstnání. Potřebuji se Vás ještě na něco optat. Mám invaliditu II. st., chodil jsem do práce, ale rok a 14 dní jsem marodil pro vážné psychické problémy( úmrtí kamaráda, byl to jako člen rodiny). Mám vážné psychické problémy, docházím k psychiatrovi, pozoruji, že jsem na tom po psychické stránce dost špatně, sama mě to řekla paní doktorka. Důchodové mě už přes rok nepozvalo k revizi ani když jsem marodil přes rok. Práci - přivýdělek se mi stále nedaří najít. Nevím prostě co dělat. Paní doktorka kam docházím mě napsala do chorobopisu že nejsem schopen zaměstnání. Mohu požádat o invalidní důchod III st. nebo se ozve důchodové samo? Děkuji Vám, Karel Müller.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Müllere,

doporučuji Vám, abyste si podal žádost o III. stupeň ID. Odůvodněte žádost lékařskou zprávou, kterou přiložte k žádosti.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.