Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Informace - rada

Autor Galocz
Předmět Informace - rada
Dotaz Dobrý večer. Chtěl jsem se zeptat na tuto věc. Dnes jsem se zúčastnil jednání - podání námitky proti rozhodnutí snížení stupně ID 3 na ID I stupně. Mám dvě možnosti. Buď dále správní žaloba, nebo podat novou žádost o týkající se zvýšení stupně invalidity. Co se týče správní žaloby / dlouho to trvá, ale roste eventuální rozdíl mezi stupněmi invalidity a potom možné doplacení. V tom druhém případě - podání nové žádosti si myslím, že pozdější doplacení nenastane. Děkuji za odpověď a hezký den. Galocz

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Galoci,

to co píšete je v zásadě správné. I když s určitým doplnění. I při nové žádosti, pokud by Vám byl přiznán ID III. stupně, je teoreticky možnost požádat o přiznání ID III. stupně se zpětnou platností až 3 roky. Musíte však prokázat, že již v té době Váš zdravotní stav odpovídal ID III. stupně. Záleží zcela na Vás jak se rozhodnete.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji