Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

info

Autor Božena Sadská
Předmět info
Dotaz Vážený pane Krása, velice Vám děkuji za odpověď.Moc si vážím vaší zaslužné práce. Reklamy vám budu rozklikávat,jak jen to bude možné. Ohledně zdravotního pojištění jsem měla na mysli to, že celé ty roky platí pojištění v plné výši cca 1 700,-Kč. Teď jako ID začal platit cca 250,-. Jednalo se mi o vyplacení tohoto rozdílu zpětně. Prosím ještě o zodpovězení tohoto dotazu. Přeji Vám krásný den a předem děkuji za odpověď. S pozdravem Sadská

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sadská,

sám jsem taky OSVČ a musím platit minimální zdravotní pojištění, které činí něco kolem 1800,- Kč. Příliš tomu nerozumím, jak by mohl Váš syn platit 250,- Kč. Ještě jednou Vám opakuji, že skutečnost, že osoba ID jakéhokoliv stupně neumožňuje slevu na zdravotním ani sociálním pojištění. Příjemce ID má slevu na dani z příjmu.

Asi by bylo dobré si zjistit tuto věc na OSSZ a zdravotní pojišťovně, abyste se nedostali do dluhů.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji