Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

II.st. ID a starobní důchod

Autor Dana Svobodová
Předmět II.st. ID a starobní důchod
Dotaz Dobrý den,dostala jsem ID II.st.,ale mám problém sehnat práci(mívám bolesti,nesnesu dlouhé zatížení ve stoje,dlouhou chůzi ani práci v sedě)je mi 53 let a mám odpracováno 37 let,rok nar.1964,o kolik by se mi snížil starobní důchod kdybych již nepracovala,nebo jakou prácj by jste mi navrhoval,dříve jsem pracovala jako zubní laborantka.Děkuji za odpověď Dana Svobodová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Svobodová,

kdybyste teď odešla do starobního důchodu, tak nevím jestli je to vůbec možné, ale určitě byste prodělala spoustu peněz a to je škoda. Máte sice dostatek odpracovaných let, ale nesplňujete věkovou hranici a měla byste možná poloviční důchod, takže Vám radím, abyste to určitě nedělala. protože pobíráte ID II. stupně, tak jste zdravotně pojištěna a kdybyste si doplácela minimální důchodové pojištění, tak to bude pořád výhodnější, protože potom budete mít slušný důchod.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji