Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

III.stupen invalidity.socialni pojisteni

Autor Veronika Mala
Předmět III.stupen invalidity.socialni pojisteni
Dotaz

Dobry den pane Krasa.

 Je mi 43letMela jsem uraz patere a jsem na invalidnim duchode III.stupne.Bohuzel financne ho nepobiram,protoze jsem byla dlouhodobe v zahranici cca 15 let a chybi mi roky asi 4 abych dostala inavalidni duchod.Ted jsem na pracovnim urade,stat za me plati pouze zdravotni pojisteni,ale socialni pojesteni ne.Chtela bych se zeptat touto cestou zda-li se mi pocita invalidni duchod na starobni,i kdyz nepobiram zadne penize a jestli pokud si odpracuji ty 4 roky(musim mit 10)dostanu placeny invalidni duchod?A jestli muzu pracovat aby mi ho nevzali,teda i kdyz financne ho nepobiram.Dekuji za odpoved.

Veronika Mala.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Malá,

pokud odpracujete zbývající 4 roky bude Vám ID vyplácen. Jen Vás upozorňuji, že oněch 10 let byste měla mít odpracováno během 20 let. Část pojištění si můžete také zpětně doplatit. Informujte se na takovou možnost na OSSZ.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz//. Děkuji.