Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID3 napořád?

Autor Tomáš
Předmět ID3 napořád?
Dotaz

Vážený pane Kráso,

přišel mi posudek o ID 3.stupně, v němž je mj. uvedeno

"Zdravotní stav při zvolené míře poklesu pracovní schopnosti odpovídá invaliditě III.stupně. Vzhledem k charakteru zdravotního postižení a tíži symptomatologie je platnost posudku stanovena trvale".

Znamená to tedy, že mi byl ID 3.stupně přiznán trvale? Nicméně, i kdyby tomu tak bylo, nejsem naivní a  předpokládám, že po nějaké době stejně nějaká kontrolní prohlídka /posouzení stavu bude. V jakém "časovém horizontu" lze takovou kontrolu očekávat? A zda pro případ takové "přepadové kontroly" raději nadále pracovat max. 3 hodiny denně?

Děkuji Vám za pomoc!

S pozdravem Tomáš

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Tomáši,

rozhodnutí posudkového lékaře znamená, že ID je stanoven trvale, kontroly Vás nečekají a v zásadě můžete pracovat, dokud budete moci. Je velmi malá púravděpodobnost, že byste byl znovu kontrolován, protože jste byl vyřazen z té kolonky, kde se koéntroluje zdravotní stav.

S pozdravem Václav Krása