Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID.1.st a prace

Autor ALENA
Předmět ID.1.st a prace
Dotaz Dobry de.Prosim o radu.Po operaci patere jsem v ID 1.st,nasledne jsem absolvovala operaci ramene a kolene.Mam moznost nastoupit na 2 hod denne do prace na dohodu.Je vyhodnejsi DPP nebo DPČ?Mzda ma byt 100kc na hod.Nebudu potom muset platit pojisteni jeste zvlast?Dekuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

musíte mít smlouvu DPČ, protože při pobírání I. stupně ID jste sice zdravotně pojištěna, ale nejste pojištěna sociálně. To znamená, že Vaše pracovní činnost by nebyla započítávána do odpracované doby a neměla byste žádné sociální pojištění. To znamená, že by Vám neměl být z čeho vypočítán důchod a mohla byste zůstat na výši důchodu, který nyní pobíráte.

S pozdravem Václav Krása