Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID při nemoci z povolání?

Autor Renáta
Předmět ID při nemoci z povolání?
Dotaz

Dobrý den pane Krása,chtěla bych se zeptat ,od 1.6.2015 jsem na nemocenské.Měla jsem smlouvu na dobu určitou.Od1.7.2015jsem měla dostat smlouvu na dobu neurčitou.Neprošla jsem preventivkou.Byla mi přiznána nemoc z povolání.Vyráběla jsem sedačky do aut.Syndr.karp.tunelů na pravou ruku.Byla jsem na operaci a operace i následná rehab. proběhla dobře.Následně mi v prosinci přiznali nemoc z povolání i na levou ruku.V únoru mi ji operovali endoskopicky. Ale je to jinak Jizvy bolí,při pohybu mám pocit,že se mi to chce v jizvě utrhnout,puchne mi zápěstí.V květnu to bude rok,co jsem na nemocenské.Když se informativně ptám na práci a řeknu,že mám nemoc z pov. na obě ruce,každý se začne vymlouvat.Měla bych zažádat o ID nebo trvalé následky nebo novou operaci nebo něco.Nevím si rady.Děkuji Vám za Vaši odpověď i za to co pro nás děláte.Zároveň s odpovědí mi zašlete číslo účtu Vaší nadace.Děkuji Renáta

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Renáto,

skoro bych Vám doporučil, abyste si požádala o ID, a to vzhledem k tomu, že jste v pracovní neschopnosti již více než jeden rok. To je pádný důvod pro přiznání ID.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.