Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID na rok ?

Autor Helga Horká
Předmět ID na rok ?
Dotaz

Dobrý den, manželovi byl přiznán plný invalidní důchod - invalidita třetího stupně, od 1.8.2011. Bylo nám řečeno posudkovou lékařkou, že je to na rok. V rozhodnutí České  správy o tom není zmíňka. Kde zjistím zda je to pravda ? Špatný zdravotní stav trvá. Jak máme postupovat ?

Děkuji mnohorát

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Horká,

nemůžete postupovat nijak. Pokud v rozhodnutí není uvedena doba přiznání ID nic to neznamená. Posuzující orgán má právo, ze svého podnětu, nebo z podnětu jiné osoby, kdykoliv provést kontrolu zdravotního stavu příjemce ID.

S pozdravem Václav Krása