Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID lze zvýšit částku?

Autor Lenka S.
Předmět ID lze zvýšit částku?
Dotaz

Dobrý den letos mi byl přiznán invalidní důchod II. stupně (zrak) s částkou 3100 Kč. Doposud jsem pouze studovala sš i vš, vzhledem k problémům, které mi nastaly se zrakem jsem si studium musela prodloužit a nejspíš jsem nesplnila podmínku celou dobu krytí pojištěním. Zajímalo by mě jestli existuje nějaká možnost jak tuto částku zvýšit nebo mi tato částka zůstane už pořád? Například kdybych našla práci, zda by se přihlíželo ke mzdě?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

jednou vyměřenou výši ID nelze změnit, a to ani pokud byste pracovala. Jediná možnost je, zříci se ID a po čase opět o něj požádat. Samozřejmě není jisté, zda nová žádost bude úspěšná, ale lze jí odůvodnit zhoršením zdravotního stavu, což je, zvyšujícím se věkem, zcela běžné.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.