Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID I.stupeň

Autor Eva
Předmět ID I.stupeň
Dotaz

Dobrý večer pane Kráso,

pobírám ID I.stupně, v březnu proběhla komise a nebylo mi doručeno rozhodnutí s tím, že rozhodnutí se vydává pouze při změně. Obdržela jsem pouze posudek o zdravotním stavu. Jsem vedena na ÚP a již nepobírám žádnou podporu v nezaměstnanosti. Ráda bych se Vás zeptala zda skutečně rozhodnutí v tomto případě "sociálka" nevydává a jak se při ID I. stupně započítává doba v evidenci ÚP pro důchodové účely.

Děkuji předem za odpověď Eva

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

ve správním řízení musí být vždy vydáno rozhodnutí. Pokud jste jej ještě neobdržela, doporučuji Vám se obrátit na příslušný úřad, aby Vám bylo vydáno. při pobírání ID I. stuopně se započítává doba evidence na ÚP jako doba odpracovaná. U osob mladších 55 let jeden rok, u osob starších 55 let tři roky.

S pozdravem Václav Krása