Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID III.st. a prac.poměr

Autor Majka Karásková
Předmět ID III.st. a prac.poměr
Dotaz

Dobrý den,zajímalo by mne jak to vlastně je když mám ID III.st./prac. schopnost poklesla o 7O%/, proč bych měla řešit na jaký prac.úvazek mohu ještě pracovat.Buď jsem nemocná / pokles o těch 7O%/nebo jsem zdravá.Pokud mám ID III.st. - finančně nic moc, ale jsem za to ráda,že mohu šetřit své zdraví a snad nepotřebuji řešit jak moc mohu pracovat.Do zdravého člověka mi snad zbývá 30%.Já mám ID III.st. a jsem za to vděčná a mám co dělat abych se dokázala postarat sama o sebe - doufám,že není mojí povinností řešit nějaký přivýdělek nebo snad ano?Podle některých zde uváděných dotazů nevím zda mám být v poklidu nebo si mám hledat práce - ale jakou?!Děkuji za odpověď. Majka 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kaarásková,

nemusíte si hledat žádné zaměstnání ani se nikam hlásit. Jako příjemci ID III. stupně stát za Vás platí zdravotní pojištění a je Vám počítána doba nároku na starobní důchod. Tudíž se nemusíte ničeho obávat.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.