Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID III. st po operaci

Autor Jaroslav Kuz
Předmět ID III. st po operaci
Dotaz

Dobrý den pane Kráso.

Velmi si cením, že dávate rady postiženým spoluobčanům. Obracím se na Vás taky s prosbou o radu. Jsem invalida II. st, jsem na ÚP a je mi 62let. linvaliditu mám přiznanou již trvale, tedy bez další kontroly. Chodím o 2 FH. Minulý měsíc jsem si způsobil úraz ramene a mám jít zanedlouho na operaci (poškozená rotátorová manžeta).  To rameno bylo do teď zdravé a nemělo žádný podíl na získani invalidity. Můj dotaz zní: Můžu si po operaci požádat o zvýšení  stupně iinvalidity na III. st,, tedý na plný? Po operaci vzhledem k tomu, že chodím o 2 FH budu minimálně 3 měsíce až půl roku téměř nemobiloní, nebo se budu pohybovat s vysokým rizikem pádu.

Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kuzi,

pokud se zhorší Váš zdravotní stav, tak je logické požádat o  III. stupeň ID. POkud jste doposud pracoval, tak Vám doporučuji, abyste po dovršení věku na starobní důchod si nechal přiznat starobní důchod a nečekal na automatické překlopení po dovršení 65 let věku. Váš starobní důchod by měl být vyšší a vydělal byste na tom.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.