Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID II. stupně a zaměstnání

Autor Dita
Předmět ID II. stupně a zaměstnání
Dotaz

Dobrý den, měla jsem ID III. stupně, nyní v úterý mi byl změněn na II. stupeň. Podle paní Dr. v LPK si už můžu najít zaměstnání klidně k 1. 7., nevadí, že ještě nebudu mít rozhodnutí.

Jen by mě zajímalo, práce se rýsuje, ale nevíme, zda je pro mě i zaměstnavatele lepší zkrácený nebo plný úvazek. Má to pro mě nějaké výhody či nevýhody, s tím, že bych chtěla (až se povede) jít na mateřskou, tedy i  na nemocenskou (rizikové těhotěntství). Je tedy rozdíl v plném a zkráceném úvazku?

Kdybych totiž byla vedena na ÚP, nepobírala bych pak žádné nemocenské dávky, ale až mateřskou, že?

A v případě mateřské mi normálně zůstává ID II. stupně nebos se pak zkrátí??

Děkuji, pěkný den, Dita

Moc děkuji za radu.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dito,

vždy je lepší pracovat na plný pracovní úvazek, pokud je to možné, protože tím máte vyšší mzdu a tudíž i vyšší dávky nemocenské či mateřské. Pokud máte možnost nastoupit do zaměstnání na plný úvazek, tak by to pro Vás bylo lepší. V průběhu mateřské Vám ID zůstává v plné výši. Pokud se Vám zdá, že Vás posudkový lékař poškodil snížením ID, můžete podat námitku, a to prostřednictvím OSSZ k ČSSZ.

S pozdravem Václav Krása