Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID I. stupeň

Autor Soňa Machová
Předmět ID I. stupeň
Dotaz

Dobrý den pane doktore.

Měla bych k Vám dotaz - byl mi přiznán ID I. stupeň k 28.9.2015. Od 15.4.2015 jsem byla v pracovní neschopnosti a mezi tím mi byl ID přiznán. Musím ukončit prac. neschopnost k září.

Co tedy dál, musím se tedy vrátit do zaměstnání, ale 1.12. l.r. mám  termín operace na zmíněný pracovní úraz. V zaměstnání tahám těžké věci a tudíž nemohu dále práci vykonávat dál.

Co dělat?

OSSZ mi sdělila, že nemůže být souběh PN a ID.

Děkuji Vám za pomoc.

Hezký den

S.Machová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Machová,

ono to tak úplně neplatí, že nemůže být souběh ID s pobíráním dávek PN. Příjemce ID může dávky PN pobírat 70 dní v roce. Záleží na tom, od kdy Vám byl ID přiznán. ID je zpravidla přiznám ke dni podání žádosti a Vy píšete, že Vám byl přiznán od 29. 9. 2015, což mi nějak nesedí. Zkrátka platí, že souběh ID a PN je možný pouze 70 dní v roce. Pokud budete dále v PN, tak Vám nebudou vypláceny dávky, ale jste z titulu ID zdravotně pojištěna.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.