Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID doba k vyřízení

Autor Vladimír
Předmět ID doba k vyřízení
Dotaz

Dobrý den pane Krása,Vaši rubriku sleduji,již se zde mnohokrát objevilo o tom,jak dlouho by mělo trvat vyřízení invalidního důchodu.Ta doba 90 dnů je od podání žádosti nmou,nebo od rozhodnutí komise LPK?Těch 90 dnů je dáno vyhláškou nebo zákonem?Děkuji za odpověd.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vladimíre,

90 dní pro správní řízení u ČSSZ stanoví zákon o správním řádu. Standartní doba o jednání ve správním řízení je 30, případně 60 dní. ČSSZ má vyjímku z této lhůty, a to na 90 dní.

S pozdravem Václav Krása