Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID a zákony

Autor tanienka
Předmět ID a zákony
Dotaz
Dobrý den,
na můj dotaz………… V případě, že odvolání bude úspěšné od kdy je nárok na ID, od podání žádosti, od posudku OSSZ, od námitkového řízení? ……jste mi odpověděl - pokud by bylo odvolání úspěšné, tak Vám bude důchod vyplácen od data původní žádosti. V lednu mě čeká LPK, podle kterého zákona a paragrafu ČSSZ postupuje, kde je to uvedeno? V rozhodnutí v poučení je uvedeno – podané námitky nemají odkladný účinek – jak tomu mám tedy rozumět? Pokud bude jednání úspěšné, chci bojovat o termín od žádosti, musím si být ale jistá zákonem. Děkuji moc za pomoc.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tanienko,

u námitkového řízení opravdu je to tak, že platba důchodu je Vám zastevena, i když jste podala námitku. Pokud byste však uspěla, tak by Vám měla být částka doplacena. Vše je uvedeno v zákonu č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění § 39 a následující.

S pozdravem Václav Krása