Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID a RS

Autor Věra
Předmět ID a RS
Dotaz

Dobrý den,

mám roztroušenou sklerózu a jsem na částečném ID.Pracuji na č.úvazek,ale práce je fyzicky náročná(nic jiného u nás není možné sehnat).Poslední půl rok jsem měla dvě ataky-přeléčeno solumedrolem,ale ne úplně v pořádku.Chtěla jsem si zařádat o plný ID.Na Vašich stránkách jsem narazila na to,že při odvolání o přidělení PID byl odebrán i ten ČID,proto se bojím,abych nedopadla stejně.Myslíte,že s RS je možné přijít o ČID?Dškuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Věro,

 

na tuto otázku Vám nedokážu odpovědět, záleží na posouzení posudkového lékaře. Připadá mi zvláštní, že při žádosti PID byl odebrán ČID, ale skutečně tomu tak je. Zkuste situaci konzultovat s nějakým jiným posudkovým lékařem, na jiném okrese,než s tím, který by Vás posuzoval.

S pozdravem

Václav Krása