Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID a rodičovský příspěvek

Autor Jana Klíčová
Předmět ID a rodičovský příspěvek
Dotaz

Dobrý den, prosím o radu, jsem t.č. na rodič. příspěvku a už víc než rok marodím se zády. Mám za sebou operaci výhřezu a před sebou výměnu ploténky za náhradu. Na "nemocenskou" nárok nemám, před narozením dětí jsem neměla trvalý zaměstnanecký poměr, proto jsem ani neřešila převádění rod. příspěvku na jinou osobu. Zažádala jsem o ID, který mi byl odmítnut s odůvodněním, že pobírám rod. příspěvek, tudíž péči o děti zvládám a hotovo.  Co s tím ?   Děkuji - Jana Klíčová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Klíčová,

to je neuvěřitelná drzost od posudkového lékaře. Při žádosti o ID se hodnotí pokles pracovních schopností a nikoliv péče o dítě. Doporučuji Vám podat námitku k ČSSZ a pokud byste neuspěla, doporučuji Vám podat správní žalobu. Více Vám poradí v poradně NRZP ČR poradna@nrzp.cz. Dále Vás prosím, abyste mi oskenovala rozhodnutí, kde odůvodňují, že nemáte nárok na ID z důvodu péče o dítě, a poslala na v.krasa@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása