Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID a OZZ

Autor Habrmanová
Předmět ID a OZZ
Dotaz

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda mohu požádat o ID u jiné OSSZ.Mám na mysli třeba v sousedním okrese.Ne jen já,ale i další máme pocit,že se u nás neposuzuje objektivně.A dále v roce 2010 mo bylo přiznáno OZZ do května 2013.V prosinci 2011 jsem podala novou žádost,jelikož LPK při novém posouzení nechala původní datum,podala jsem odvolání.Uspěla jsem,MPSV vše vrátilo k novému projednání pro pochybení LPK a ÚP.Bohužel do dnes nemám nové rozhodnutí,jde mi především o práci.která je na to vázána i když v roce 2015 se všichni zázračně uzdravíme a o práci příjdeme stejně.Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Habrmanová,

nemůžete požádat o ID u jiné OSSZ. Můžete však vznést námitku vůči konkrétnímu posudkovému lékaři, a to na odbor posudkové služby, MPSV ČR, Podskalská 19, 128 00 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása