Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID a neschopnost pracovat

Autor Milan
Předmět ID a neschopnost pracovat
Dotaz Dobrý den, pane Kráso, mám 2. stupeň ID pro kolapsové stavy. Za dva roky se můj stav zhoršil tak, že mne denně vozí rychlá, zaměstnavatel mi dal výpověď. Byl jsem na několika konkurzech na nové pracovní místo, vyhrál je, ale když zjistili můj problém, vždy mne najednou odmítli zaměstnat. Nyní byl přezkoumán můj zdravotní stav a zůstal mi 2.stupeň ID. Nevím, co dělat, protože mne nikdo nezaměstná, pokud trávím denně minimálně 4 hodiny na pohotovosti.Přeji klidné svátky. Milan

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Milane,

doporučuji Vám, abyste podal správní žalobu, která se podává ke Krajskému soudu. U této žaloby se neplatí žádné poplatky a nemusí Vás zastupovat advokát. Správní žalobu musíte podat do 2 měsíců od doručení rozhodnutí o zamítnutí Vaší námitky. Správní žaloba není nic složitého. Stačí když uvedete, že podáváte žalobu proti rozhodnutí o zamítnutí Vaší žádosti a ty důvody můžete uvést jak je píšete v mailu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji