Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID a jeho výplaty.

Autor Erich
Předmět ID a jeho výplaty.
Dotaz

Dobrý den, slyšel jsem, že prý při snížení ID z 3 stupně na 2 stupeň již neplatí, že je vyplacena ještě 12 měsíců částka rovnající se 3 stupni? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Erichu,

tato věc stále platí, ale pouze pro případy, kdy ID III. stupně byl přiznán před 31. 12. 2009. Od 1. 1. 2010 platí vyhláška 359/2009 Sb., o posuzování míry invalidity. Pokud je ID přiznán již podle této vyhlášky, tak není poskytnuto oněch 12 měsíců.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.