Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor PAVEL MATOCSIK
Předmět ID
Dotaz

DOBRY DEN,VCERA SEM BYL U LPK OHLEDNE DUCHODU BYL MI ZAMITNUT INVALIDITA POUHYCH 20 PROCENT BYLO MI RECENO ZE SEM V PODSTATE ZDRAVI PONEVADZ PRACUJI JAKO ELEKTRIKAR BEZ OMEZENI.DOKTORKA MI REKLA AZ BUDETE DELAT NA POLOVICNI UVAZEK TAK PRIJDTE A DUCHOD DOSTANETE ,NECHAPU.MAM 7 LET ULCEROZNI KOLITIDU ,V REMISI,ALE BERU LEKY ASACOL A IMURAN,20 LET MAM VYSOKY TLAK PRENNESA,LOKREN,RHEFLUIN A SEM KRATKOZRAKY NA OBE OCI 7,5 DIOPTRII CHCI SE ZEPTAT ,MA CENU DE ODVOLAT ,BUDE TO NECO PLATNE? DEKUJI ZA ODPOVED PAVEL MATOCSIK.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Matocsiku,

problém je v tom, že při hodnocení míry invalidity se nesčítají jednotlivé zdravotní problémy, přihlíží se k nim maximálně 10 %. Pokud však pracujete jako elektrikář bez omezení, tak se obávám, že opravdu bude těžké, abyste získal ID. Můžete se odvolat prostřednictvím Krajského ÚP k MPSV ČR.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.