Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

i.d

Autor jirka
Předmět i.d
Dotaz

Dobry den pane Krása.Mám dotaz ohledne i.d. V Listopadu 2010 my byl snízen i.d z 3st na2st.Od Prosince2010 jsem veden na U:P ale rozhodnutí o snížení mám od dubna2011 stím že my byl stupen ivalidity snížen od 16.6.2011.Zajímalo by mě co vsechno se započítava do starobniho duchodu.Tedy jestli se zapocitava celá doba 3.st.toje od 4.1.2010do15.62011jako odpracovane roky.Dále my bylo receno na up že nemam narok na podporu vnezamestnanosti a nakonec jsem skoncil na poste 2 tydne coz je desne potupujicí.Chtěl bych ješte vědet jestli mam nárok na podporu a proc se musim hlásit na poste kdyz za 13 měsícu nic od U.P.nepobírám a sehnat praci v Ustecké kraji je nemožné pro zdrave natož pro postižené.Dekuji za odpoved a přji pekny den.JIrka

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jirko,

pokud jste ukončil pracovní poměr ještě před snížením ID ze III. stupně na II. stupeň a nejste osobou, která může pracovat za mimořádných podmínek, tak opravdu nemáte nárok na odstupné.

Povinnost hlasit se na poště Vám ukládá § 28 odst. 2, zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti "Uchazeč o zaměstnání je povinen plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání na kontaktním pracovišti krajské pobočky Úřadu práce, které požádal o zprostředkování zaměstnání; povinnosti podle této věty lze plnit i na kontaktním místě veřejné správy stanoveném krajskou pobočkou Úřadu práce. Uchazeč o zaměstnání může požádat o změnu kontaktního pracoviště v územním obvodu krajské pobočky Úřadu práce. Krajská pobočka Úřadu práce určí, u kterého kontaktního pracoviště bude plnit povinnosti uchazeče o zaměstnání vyplývající z tohoto zákona".

Za odpracované roky Vám bude uznána doby, od kdy máte uvedeno na rozhodnutí ukončení invalidity III. stupně.

S pozdravem Václav Krása