Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor Draha A.
Předmět ID
Dotaz

Přeji hezký den pane Krása prosím o radu, bydlím v Brně.V roce1993 jsem podstoupila operaci hernie disku L4/L5 když jsem si po 16 měsíční neschopence žádala o ID byl mi u komise paní doktorkou Jarmilou Chladilovou zamítnut s tím že jsem mladá že časem bolesti ustoupí.V roce 1997 mi ČID byl přiznán pro přetrvávající bolesti páteře.Vroce 2001jsem prodělala ASK levého kolena ,opakovaně v roce 2004 a2006  ASKpravého kolena,2008 katetrizační uzávěr defektu síňového septa.Od roku 2009 velké bolesti pravého kolena s opakovanými punkcemi výpotku s následnou aplikací kortikoudu,sérii kolagenových obstřiků,Hyalgan,Suplasyn,žádné zlepšení se nekonalo a bolesti trvají dodnes.V lednu 2011 jsem upadla tak nešikovně že jsem si pravou nohu podsedla a od té doby jsou bolesti ještě horší,chodit musím jen s fr. holemi. A od té doby mám pracovní neschopnost.Začali mě i dost bolet záda.Na 9.9.2011jsem objednána na endoprotézu pravého kolena a před tím mám indikované předoperační lázně.Požádala jsem si o PID 31.5.2011 jsem byla u komise u paní doktorky J.Chladilové, ta mi řekla že bolesti zad mám od fr.holí a po operaci kolena bolesti ustoupí.PID mě byl zamítnut a ponechán ČID II.stupně s tím že se můžu odvolat ale můžu počítat s tím že u odvolací komise v Praze mi můžou body ještě snížit.Prosím o radu jak postupovat  děkuji Draha A.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní ,

nedokážu posoudit zda při případné námitce Vám může být snížen ID ještě z II. na I. stupneň. Určité riziko vždy ještě existuje. Na druhé straně, pokud si myslíte, že nejste schopna žádného zaměstnání, tak byste měla usilovat o plný invalidní důchod. Musíte si tuto věc zvážit sama.

S pozdravem Václav Krása