Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor Radek
Předmět ID
Dotaz

Dobrý den , chtěl bych se zeptat jestli je možné dostat ID na obezitu . Mé BMI 51 a další přidružené nemoci.  Hypertenze, DNA , steatoza jater, metabolický syndrom, porucha lipidů, velké problémy se zády, bolesti obou kyčlí, které jsou po operaci a bolesti kolene, migréna, žlučníkové kameny.  Chystám se podstoupit operaci plikaci žaludku. Mám si požádat o důchod před operací nebo až po operaci. Děkuji za odpověď.  Radek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Radku,

ID je možné přiznat na nemoc, která výrazným způsobem omezuje pracovní schopnost. ID není náhrada za nemoc, ale náhradní příjem, protože pojištěnec nemůže pracovat, nebo má významně omezen výběr zaměstnání a tím je znevýhodněn na trhu práce. Dále je třeba uvést, že ID je přiznáván pouze na jednu hlavní nemoc a ostatní nemoci mohou procentní ztrátu pracovních schopností ovlivnit pouze nejvýše o 10 %. Pokud nejste v dlouhodobě v pracovní neschopnosti pro obezitu, tak se obávám, že Vaše žádost o ID nemusí dopadnout dobře.

S pozdravem Václav Krása