Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor Lechnerová
Předmět ID
Dotaz

Dobrý den,jsem v PID od roku 2003.Měla jsem jít v roce 2004 na KLP,ale nepozval mě nikdo až nyní po 8 letech mám KLP.Mám i PnP 2.stupen,a průkaz ZTP.Má nemoc trvá 35 let.Je možné mi snížit ID,nebo je to jen formalita a ID mi zůstane ve stejném stupni.Děkuji Lechnerová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lechnerová,

bohužel i po tolika letech může LPK rozhodnout o změně ID. V posledním období totiž došlo ke změně právních předpisů. Pokud by LPK rozhodla o snížení stupně Vašeho ID, doporučuji Vám podat námitku a případně se obrátit o pomoc na poradnu NRZP ČR tel. 266753427, e-mail poradna@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása