Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

i.d

Autor jirka
Předmět i.d
Dotaz

dobryden PANE KRASA-V R.2009 JSEM SI ZAZADAL Z CID O PLNY -PROSINEC.-OSSZ MI ODPOVEDELA18.12.09.ALE NALPK JSEM BYL POZVAN 26.1.2010KDE MI BYL PRIZNAN 3.STID OD4.1.2010 DO31.12.2010 POTE MI BYL SPOCITAN NOVY DUCHOD . JA SE ALE DOMIVAM ZE CSSZ MELA PROCETNI VYNASOBIT 3NASOBKEM PROTOZE PRI SNIZENI NA 2ST MI PROCENTNI VYMERA BUDE KRACENA NA  1/2 JESTLI POCITAM SPRAVNE DEKUJI ZA ODPOVED JIRKA

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jirko,

domnívám se, že nemáte pravdu. Pokud jste v době pobírání ČID pracoval, tak Vám je stanoven ID III. stupně podle dosažených příjmů. V zákoně o důchodovém pojištění je skutečně chyba, která umožňuje přiznání trojnásobku ČID, ale pouze u osob, které nemají příjmy z výdělečné činnosti.

S pozdravem Václav Krása