Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID 3. stupně

Autor Petra
Předmět ID 3. stupně
Dotaz

Dobrý den pane Krása!

Již rok pobírám invalidní důchod 3. stupně z důvodu praktické slepoty, můžu pracovat za mimořádných podmínek. V říjnu mě čeká kontrola u LPS. Vzhledem k tomu, že jsem teď v médiích četla, jak se odebírají nebo snižují ID, bojím se, že mi důchod sníží. Malé zbytky zraku se mi neustále zhoršují a já zatím ještě nejsem schopna se sama o sebe postarat, natož pracovat. Bojím se, aby důvod pro snížení důchodu nebyl ten, že od posledního přiznání již uběhl rok a já jsem se tudíž mohla adaptovat na nové podmínky.

Moc děkuji a přeji hezký den

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petro,

myslím si, že ve Vaší situaci se nemusíte ničeho obávat. Tím, že máte ID III. stupně a můžete při tom pracovat za mimořádných podmínek, nebude LPK navrhovat snížení Vašeho ID. U Vašeho postižení nedošlo ke zpřísnění podmínek. Pokud by Vám byl ID přesto snížen, doporučuji Vám, abyste se bránila podáním námitky a případně soudní cestou.

S pozdravem Václav Krása