Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ID

Autor Markéta Novotná
Předmět ID
Dotaz Dobrý den, letos syn 16 let bude končit základní školu. Má těžší postižení zad, hyperkyfozu, scheurmanna, kvůli kterému mu praktický lékař nechce dát potvrzení do žádného učebního oboru. Bohužel na SŠ jít nemůže kvůli známkám. Lze jít tedy hned po ZŠ do ID ? Jak v tomto případě postupovat? Děkuji, s pozdravem Novotná.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Novotná,

 invalidní důchod bude synovi přiznán až od 18 let, ale již lze prakticky hned žádat o stupeň invalidity pro invaliditu z mládí. Byl by však problém s tím, pokud by Váš syn nechodil na žádnou školu. Doporučuji Vám, abyste syna případně přihlásila do speciální školy nebo, pokud existuje nějaký nultý ročník střední školy, tak to zkusit tam. Pokud by nebyl studentem, tak by se mu mohlo zkomplikovat poskytnutí invalidního důchodu.

S pozdravem Václav Krása