Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Id

Autor Iva
Předmět Id
Dotaz Dobrý den, prosim o radu snyn ma přiznan přispěvek na péčiod 17 let. Ma ukončenou povinou 9¬ti letou školní dochazku. Z pedagogikopsych. Poradny mu byla doporučeno domací vzdělavání které absolvoval. Po zakladce nastoupil na tříletý obor který musel ukončit ze zdrav. Stavu jedna se o poruchu v chovani kterou ma od 7 let nyní f412 a f928 lečen několik let ma přiznan příspěvek na péči 1.stupně učňovský obor nastoupil v zaři a ukončil v prosinci trvaní 4 měsíců. 8měsíců nebyl nikde veden a nyní od zaří je na úřadě prace tam mi zdělili že mu nemohuou nic nabízet ma fobií z lidí na kterou se léčí mam nyní žadost na ID což mi doporučili že si ma žadat nyní. za 7měsícu mu bude 18 let potřebuji poradit jak se mu bude ID POČÍTAT A ZDA MA NAROK UPLATNĚNI zpětně KDYŽ tím trpí od 7 let. děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivo,

nejlépe by bylo, kdybyste pro Vašeho syna požádala o invalidní důchod pro invaliditu z mládí. Je však třeba spěchat, protože pokud nepracuje, tak mu nejsou počítány příjmy do nároku na invalidní důchod. Od 18 let by nemusel splňovat nezbytnou podmínku odpracování určité doby z důvodu sociálního (důchodového) pojištění. Tím by se mohlo stát, že bude zcela bez prostředků. Žádost o invalidní důchod se podává na OSSZ ve Vašem bydlišti.

S pozdravem Václav Krása